Categories
My Links
Генерална
Дивац Владе, председник олимпијског комитета Србије, Зашто не пишете и ћирилицом ?
jovansolajic | 02 Децембар, 2010 11:45

ДИВАЦ ВЛАДЕ, ПРЕДСЕДНИК ОЛИМПИЈСКОГ КОМИТЕТА СРБИЈЕ,

Поштовани Владе,

Веома ценим ваше спортске домете и вашу спортску и људску величину.

Али, пало ми је у очи, пре неки дан, био је неки састанак Олимпијског комитета у Београду, и на ТВ РТС , приказан је радни сто те конференције, а изнад на зиду и име тог састанка, исписаног на српском језику латиницом и на енглеском језику.

Морам да вас подсетим да сте , по чл. 10.Устава Републике Србије, у обавези да пиштете на српском језику и ћириличном писму.

У чл. 10. Закона о службеној употреби језика и писама пише: " Кад се, у складу са одредбама овог закона текст исписује и латиничним писмом, текст на латиничном писму исписује се после текста на ћириличном писму, испод или десно од њега.".

Значи, ви морате да пишете на ћирилици, а и на латиници или на другом језику, ако је то поменутим законом прописано.

Још једна замерка. Зашто се наш Олимписки комитет не зове Српски...., већ Ол. ком. Србије, односно изворно у континуитету од 1910. године. Колико ми је познато и друге државе имају националне мањине као и Србија па употребљавају придев у називу.

Извињавам се што вам се обраћам на приватну адресу, јер нисам нашао адресу Олимпијског комитета.

С поштовањем.

Јован Шолајић, Чачак

Ово писмо објавио сам на моме БЛОГ - у - Размишљања једног ЧАЧАНИНА.

 #
Регионална привредна комора Краљево - Зашто пишете само латиницом ?
jovansolajic | 02 Децембар, 2010 10:28

ЗА ПРЕДСЕДНИКА И СЕКРЕТАРА КОМОРЕ - ЛИЧНО

Поштовани г - не председниче и г - не секретару,

Синоћ, у ТВ дневнику РТС , приказана је фасада зграде ваше коморе , на којој је табла назива ваше установе написана латиницом, и то само латиницом.

Међутим, у чл. 10. Устава Републике Србије пише да је у Србији у службеној употреби српски језик и ћирилично писмо.

А, у чл. 10. Закона о службеној употреби језика и писама пише : " Кад се, у складу са одредбама овог закона текст исписује и латиничним писмом, текст на латиничном писму исписује се после текста на ћириличном писму, испод или десно од њега.".

Обзиром да сте јавна установа у обавези сте да пишете ћириличним писмом, а и латиницом, само у смислу поменутог закона. А, ви напротив, све пишете латиницом.

Испада да се ругате Уставу и закону.

И ваше Оделење у Чачку, пише све латиницом.

Поштујте Устав државе у којој живите, поштујте хлеб, којим вас овај народ храни.

С поштовањем.

Јован Шолајић, Чачак

Ово писмо објавио сам на моме БЛОГ - у - Размишљања једног ЧАЧАНИНА.

 #