Categories
My Links
Генерална

« " Прањанка " - Фабрика конфекције у Прањанима | Обетина - Бела недеља »

КБЦ " Др. Драгиша Мишовић" Београд, Зашто на главном улазу натпис установе само латиницом ?
jovansolajic | 11 Октобар, 2010 12:43
ЗА ГЕНЕРАЛНОГ ДИРЕКТОРА КБЦ " Др, ДРАГИША МИШОВИЋ" БЕОГРАД
Поштовани директоре,
У " Магазину" - додатку јучерашње "Политике", изашла је слика улаза у ваш КБЦ.
Назив ваше установе, написан је само латиничним писмом.
Познато вам је, да је у члану 10 Устава у држави Србији у службеној употреби српски језик и писмо ћирилица.
А , у чл. 10. Закона о службеној употреби језика и писама пише : " Кад се, у складу са одредбама овог закона текст исписује и латиничним писмом, текст на латиничном писму исписује се после текста на ћириличном писму, испод или десно од њега".
Пошто сте установа у обавези сте да пишете ћирилицом, а и латиницом, ако је то законом прописано. Ћирилицом морате, а и латиницом ако је законом прописано.
С поштовањем,
Јован Шолајић, Чачак
Ово писмо објавио сам на своме БЛОГ - у - Размишљања једног ЧАЧАНИНА.
 #
Add Comment
Додај коментар





Запамти ме